Zabiegi HIFU

Doskonały wygląd to coś, czym chciałby cieszyć się każdy z nas. Wyraźnie poprawia samopoczucie, pomaga zbudować pewność siebie i przyciąga spojrzenia innych. Nic dziwnego, że dbamy o kondycję naszej skóry i ciała, korzystając z różnych narzędzi, takich jak kosmetyki do pielęgnacji i makijażu. Wraz z upływem czasu, osiągane przy ich pomocy rezultaty mogą nie być już wystarczające. Warto rozważyć wtedy skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak HIFU.

Promienna i jędrna skóra bez ingerencji skalpela

HIFU to skrót pochodzący od angielskiej nazwy, która w całości brzmi następująco: high intensity focused ultrasound. Jest on nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zabiegiem, który działa w oparciu o ultradźwięki. Skoncentrowaną wiązkę fali ultradźwiękowej skupia się na konkretnych partiach ciała, co pobudza komórki do ruchu, a co za tym idzie, do regeneracji i odbudowy tkanek. Przekłada się to na wymierne efekty w postaci wygładzenia i ujędrnienia skóry, poprawy jej napięcia i zmniejszenia widoczności zmarszczek. Procesy starzenia zostają zahamowane i opóźnione, co pozwala cieszyć się promiennym, świeżym i młodym wyglądem. Zabieg najczęściej przeprowadza się na skórze twarzy i szyi, może być jednak stosowany również w okolicy talii, pośladków i brzucha, gdyż wtedy zadziała wyszczuplająco i wymodeluje sylwetkę.

Polecamy: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne-1383.html

Bezbolesny i efektowny

Dlaczego HIFU jest warty uwagi? Na jego korzyść przemawia wysoka skuteczność. Pierwsze efekty można dostrzec bezpośrednio po zakończonej procedurze, jednak całościowy obraz uzyskamy po upływie trzech miesięcy, kiedy organizm ukończy proces regeneracji i produkcji kolagenu. Jest to zabieg bezbolesny i niechirurgiczny, skóra nie jest nakłuwana, dzięki czemu rekonwalescencja przebiega znacznie szybciej. Mimo wszystko, posiada on pewne przeciwwskazania, takie jak: ciąża, choroby serca, choroby nowotworowe, padaczka, choroby skóry oraz nieustabilizowana cukrzyca. Po wykonanym zabiegu należy używać delikatnych kosmetyków, unikać złuszczania naskórka i powstrzymać się od przyjmowania leków przeciwbólowych, z wyjątkiem paracetamolu, i przeciwzapalnych.

Zabieg HIFU nie należy do najtańszych (średnio od 1500 zł do 3000 zł) jednak gwarantuje wspaniałe efekty. Decydując się na jego przeprowadzenie należy korzystać wyłącznie z usług profesjonalistów, co pozwoli nam uniknąć powikłań i skutków niepożądanych.

Przy współpracy: Gabinet medycyny DRparadowska