Pielęgnacja skóry i włosów u nastolatek

Okres dojrzewania to dla wielu młodych panienek bardzo trudny czas w ich życiu. To właśnie głownie w tym okresie nastolatki nadzwyczaj często eksperymentują ze swoim wyglądem. Bardzo często poprzez makijaż i uczesanie chcą się postarzyć, aby wyglądać na przynajmniej 18-20 lat, myśląc, że w ten sposób stają się bardziej dorosłe.

Idealny wygląd

Jednak dążenie do osiągnięcia idealnego w ich mniemaniu wyglądu nie zawsze jest takie proste jak to z początku się im wydaje. Bardzo często pojawia się w tym właśnie okresie cały szereg wielu różnego rodzaju błędów pielęgnacyjnych, które negatywnie wpływają na skórę i włosy nastolatki. Aby uniknąć, chociaż części z nich, warto poznać w nieco bliższy sposób przynajmniej kilka cennych wskazówek i praktycznych sugestii.

Pielęgnacja skóry w okresie dojrzewania

Ważne jest, aby nastolatka w tym właśnie okresie przywiązywała odpowiednią wagę do pielęgnacji skóry i włosów. Szczególnie, o cerę powinny dbać dziewczyny mające trądzik. W pewnych przypadkach na pewno warto będzie zapisać się na wizytę u dermatologa, który zaleci stosowanie właściwych preparatów, a może i nawet leków, które zwalczą problem z trądzikiem. Koniecznie należy również w okresie letnim nakładać na skórę odpowiednio dobrany krem z filtrem UV.

Skóra pod wpływem promieni słonecznych traci swoją jędrność, a jej stan pogarsza się. Dzięki temu, że będziemy chronili ją przed szkodliwymi promieniami UV, można będzie ten stan odsunąć w czasie. Ważnym preparatem do pielęgnacji cery dla nastolatek jest również peeling. Najlepszy będzie peeling enzymatyczny, który nie podrażnia skóry i w łagodny sposób usuwa martwy naskórek. W kosmetyczce każdej nastolatki powinna znaleźć się również wazelina.

Z jej pomocą można usunąć makijaż oczu czy nawilżyć usta, które staną się idealnie gładkie. W doskonały sposób zapobiega ona pierzchnięciu i pękaniu ust.

Jak zadbać o włosy

Warto również dbać o włosy, które jeżeli będą idealnie ścięte będą się świetnie układały. Należy także pamiętać o tym żeby stosować dobrej jakości szampony, które wygładzą ich powierzchnię, właściwie je odżywią i sprawią, że będą wyglądały znakomicie. Po każdym umyciu włosów obowiązkowo wręcz należy stosować odżywkę dostosowaną do posiadanego typu włosów. Świeży i młody wygląd włosów podkreśli również prawidłowe stosowanie kosmetyków koloryzacyjnych, które w wersji stonowanej na pewno przyczynią się do uzyskania pięknego wyglądu każdej nastolatki.

Warto dbać o wygląd i wybierać właściwe kosmetyki, które będą w stanie przyczynić się do polepszenia wyglądu cery i włosów nastolatki. Dzięki temu, młodość będzie mogła być zachowana przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *