Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie. Ma to też ogromny wpływ na jej samopoczucie. Dlatego, tak wiele kobiet ogromną wagę przykłada do swojego wyglądu. W tym celu korzystają także z wielu zabiegów, które cieszą się coraz większą popularnością. Oto kilka z nich.

Botoks

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się ogromna popularnością. Jednym z takich zabiegów jest wypełnianie zmarszczek botoksem. (zobacz ofertę botox) Botoks to nic innego jak toksyna botulinowa, czyli substancja, która naturalnie występuje w organizmie. Skutecznie przeciwdziała ona powstawaniu zmarszczek poprzez blokowanie impulsów nerwowych, które odpowiedzialne są za skurcze mięśni. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji za pomocą cienkiej igły. Co ważne, zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jego efekty utrzymują się nawet do pół roku.

Osocze bogatopłytkowe

Innym popularnym zabiegiem jaki oferuje medycyna estetyczna jest zabieg polegający na regeneracji skóry za pomocą osocza bogatobiałkowego. Jest to substancja, która jest wyodrębniana z krwi pacjenta. Wprowadzana jest pod skórę za pomocą kilku nakłuć o różnej głębokości. Jej zadaniem jest regeneracja tkanki, a także rozwój naczyń krwionośnych. Wspomaga także produkcję kolagenu w organizmie. Dzięki zabiegowi skóra twarzy wygląda na zdrowszą, wypoczętą, a także jest promienna i wypoczęta. Oprócz twarzy, zabieg może być wykonany na dłoniach, dekolcie oraz szyi.

Mezoterapia

Bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest także mezoterapia. Jest to uniwersalny zabieg, ponieważ można go wykonywać na wielu częściach ciała. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych koktajli, które zawierają substancje odżywcze mające poprawić kondycję skóry. Zabieg wypływa także pozytywnie na regenerację skóry.

Mikrodermabrazja

Zabieg ten polega na ręcznym ścieraniu wierzchnich warstw skóry i naskórka. Wykonuje się go na wielu częściach ciała. Mikrodermabrazja szczególnie polecana jest osobom, które borykają się z przebarwieniami skóry, z trądzikiem, cellulitem oraz z rozstępami. Celem zabiegu jest przywrócenie skórze naturalnego wyglądu. Poprawia kolor skóry oraz sprawia, że staje się gładsza.

Współpraca: CMEIK