Miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej.

       Tkanka tłuszczowa zalegająca na pojedynczych partiach ciała, często zależy od predyspozycji genetycznych. Potrafi być szczególnie uciążliwa dla osób, którym dieta i ćwiczenia nie przynoszą pożądanych efektów. Według specjalistów niemożliwe jest usuwanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej tylko z wybranych części ciała poprzez ćwiczenia. Dla osób tego typu idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie zabiegu z kategorii medycyny estetycznej, nazywanego lipolizą iniekcyjną.

Czym jest lipoliza iniekcyjna

        Lipoliza iniekcyjna  (https://cmeik.pl/oferta/lipoliza/) jest zabiegiem zaliczanym do nieinwazyjnych, ponieważ do przeprowadzenia go nie stosuje się znieczulenia ogólnego ani cięć chirurgicznych. Mimo wszystko zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg lipolizy polega na wstrzyknięciu pod skórę roztworu fosfatydylochiny w miejsca, które chcemy pozbawić tkanki tłuszczowej. Lipoliza jest nieinwazyjnym zamiennikiem liposukcji. Wstrzyknięty pod skórę preparat doprowadza do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej i stopniowemu wypłukiwania jej z organizmu. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem o wiele mniej ryzykownym niż liposukcja i nie wymaga tak długiego czasu rekonwalescencji. 

Efekty lipolizy iniekcyjnej

        Efekty zabiegu nie są widoczne od razu, ponieważ tkanka jest stopniowo wydalana z organizmu. Do osiągnięcia pełnego efektu warto ten zabieg wykonywać w seriach, a ich ilość i częstotliwość określa lekarz medycyny estetycznej. Najlepsze efekty lipoliza iniekcyjna daje w przypadku osób nie zmagających się z dużą ilością tkanki tłuszczowej. 

        Zabiegowi tego typu nie powinny poddawać się osoby cierpiące na takie schorzenia jak na przykład:

  • cukrzyca,
  • padaczka,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • choroby immunologiczne,
  • przewlekłe stany zapalne toczące się w organizmie.

Lipolizie iniekcyjnej nie powinny poddawać się także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed zabiegiem należy przejść przez dokładny wywiad z lekarzem, który wykluczy możliwe alergie na podawany podskórnie składnik rozpuszczający tkankę tłuszczową. 

CMEIK