Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – prosty zabieg, spektakularne efekty

Llifting osoczem bogatopłytkowym, to nic innego jak bardzo skuteczny zabieg głębokiej rewitalizacji i stymulacji komórek skóry, podczas którego lekarz medycyny estetycznej aplikuje osocze pozyskane z obwodowej krwi pacjenta za pomocą iniekcji. Choć jego potoczna nazwa – „wampirzy lifting”,  może trochę niepokoić, nie należy się go obawiać. Ten rozsławiony przez gwiazdy zabieg jest prawie bezbolesny, nieskomplikowany i daje rewelacyjne efekty!

Osocze bogatopłytkowe – co to takiego?

Ten medycznie brzmiący termin to preparat krwiopochodny, w którym w małej ilości osocza znajdują się skoncentrowane płytki krwi. Osocze bogatopłytkowe (https://drwinczakiewicz.pl/portfolio-item/osocze-bogatplytkowe/) posiada niezwykłe działanie odżywcze i naprawcze i regeneracyjne: wpływa istonie na proces produkcji kolagenu oraz na nowych naczyń krwionośnych. Ma to kolosalne znaczenie w doprowadzeniu składników odżywczych do miejsc, które z czasem uległy uszkodzeniu. Dlatego osocze bogatopłytkowe  doskonale sprawdza się w odmładzających zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. 

Dla kogo mezoteroapia osoczem bogatopłytkowym, przebieg zabiegu, efekty

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego dedykowany jest dla osób, których skóra odczuła skutek upływu czasu, stała się mniej elastyczna, nawilżona, której koloryt utracił blask, a zmarszczki stały się bardziej widoczne. Dotyczy to skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Metoda ta bardzo korzystnie wpływa na jędrność, skóry, jej nawilżenie, objętość, powoduje wygładzenie różnego rodzaju zmarszczek, w tym np. kurzych łapek, rozjaśnienie przebarwień oraz, poprzez nawilżenie, przywraca skórze młodzieńczy blask. To jednak nie wszystko – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skóry głowy, odżywiając ją, przeciwdziała wypadaniu włosów, przyspiesza ich wzrost, leczy łysienie o różnorakim podłożu (androgenowe, plackowate). Daje też zadowalające efekty w leczeniu rozstępów i blizn pooperacyjnych. 

Polecamy: https://czasnaherbate.net/13-ziola

Procedura zabiegu

Zabieg z użyciem osocza składa się z dwóch etapów:

1. Krew żylna pobierana jest za pomocą profesjonalnego sprzętu do pozyskiwania osocza, następnie zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu. Podczas tego etapu dochodzi do oddzielenia skoncentrowanego osocza od erytrocytów i leukocytów.

2. Następnie lekarz napełnia  przygotowanym w ten sposób osoczem strzykawki, oraz dodaje do niego substancję, która aktywuje płytki krwi. Roztwór ten jest wstrzykiwany bardzo cieńką iglą we właściwe warstwy skóry.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym powierzchniowym, 30 min przed iniekcją, na obszar zabiegowy nakładana jest maść znieczulająca.

Po mezoterapiiz osoczem bogatopłytkowym jakość skóry ulega stopniowemu polepszeniu. Najczęściej zaleca się od 4 do 6 zabiegów co 3 tygodnie, następnie 1 – 2 razy w roku. 

Przeciwskazania do zabiegu:

  • choroby krwi,
  • choroby i stany zapalne skóry,
  • infekcje (bakteryjne, wirusowe),
  • słaba krzepliwość krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość,
  • nowotwory,
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Pamiętajmy, ze zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym może być wykonana tylko przez wykwalifikowany personel w certfikowanym gabinecie!

Konsultacje: https://drwinczakiewicz.pl/