Jakie maski do cery przetłuszczającej się?

Cera tłusta nie należy do łatwych w pielęgnacji. Jest skłonna do wyprysków oraz przebarwień. Nie sposób nie zauważyć, że nie prezentują się one zbyt estetycznie. Mogą nawet powodować problemy z akceptacją swojego wyglądu. Na szczęście, jeżeli odpowiednio się postaramy, cera przetłuszczająca się może zyskać atrakcyjny wygląd. Bardzo pomocne mogą okazać się koreańskie maseczki w płachcie na twarz – https://femiss.pl/pl/products/zestaw-koreanskich-maseczek-w-plachcie-na-twarz-dearboo-288.html.

Jakich składników poszukiwać w masce do cery tłustej?

Jak już zaznaczono na wstępie, cera przetłuszczająca się, łatwa w pielęgnacji nie jest. Na szczęście, i o taki rodzaj skóry można odpowiednio się zatroszczyć. Kluczem do sukcesu jest jednak dobranie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Jednym z nich są bez wątpienia maseczki na twarz w formie płachty. Możemy poszukiwać ich w drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Do dyspozycji mamy naprawdę wiele masek, o różnych składach i działaniu. Cerze tłustej, ze skłonnością do niedoskonałości dedykowane są zazwyczaj maski nasączone ekstraktem z olejku herbacianego o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Ponadto, w maskach warto szukać także olejku tamanu oraz witaminy B3, zwanej również niacynamidem. Składniki te bez wątpienia są w stanie zmniejszyć ilość wydzielanego sebum oraz sprawić, że niedoskonałości nie będą pojawiały się tak często. 

Jak należy stosować maski w płachcie?

Maski w płachcie wymagają właściwego stosowania. Najlepszym z możliwych rozwiązań wydaje się być aplikowanie ich na oczyszczoną skórę twarzy. Wówczas składniki aktywne zawarte w maskach doskonale się wchłoną. Nie sposób nie zauważyć, że można stosować kilka różnych masek w płachcie. Najważniejsza jest jednak systematyczność. Maseczki w płachcie w przypadku skóry tłustej warto stosować minimum raz w tygodniu. Można robić to nawet nieco częściej, jeżeli odczuwamy taką potrzebę. Warto więc obserwować stan swojej skóry. Nie sposób nie zauważyć, że efektów nie ujrzymy natychmiast. Pojawić się mogą dopiero po kilku tygodniach złożonej i sumiennej pielęgnacji. Maski są jedynie jednym z jej elementów.