Jak dobrać sztuczne rzęsy aby wyglądać olśniewająco?

Piękne, głębokie i zmysłowe spojrzenie osiągnięte bez najmniejszego wysiłku to marzenie praktycznie każdej kobiety. Jeśli pragniemy osiągnąć właśnie taki efekt, ale nie wiemy, co trzeba zrobić lub zastosować, z pomocą przychodzą nam sztuczne rzęsy, które pod warunkiem dobrego dopasowania, wydłużą nasze naturalne rzęsy, zagęszczą je i sprawią, że oko będzie wyglądało pięknie i pociągająco. Zobacz ofertę

Długie, piękne i naturalne rzęsy

            Efekt długich pięknych i przede wszystkim naturalnych rzęs możemy osiągnąć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest udanie się do salonu kosmetycznego na przedłużanie, drugim zaś jest kupno i doklejenie sztucznych rzęs. Pierwszy sposób ma wiele zalet. Rzęsy przedłużone za pomocą profesjonalnego i specjalistycznego zabiegu trzymają się nawet do trzech tygodni, a do wyboru mamy wiele parametrów, choćby dowolny stopień zagęszczenia rzęs. Niestety istnieje też druga strona medalu; sztuczne rzęsy w znacznym stopniu niszczą nasze naturalne, a cena zabiegu nie jest mała. Kiedy nie chcemy wydawać dużej ilości pieniędzy na zabieg i zależy nam na wielorazowym użytkowaniu rzęs, lepszą alternatywą jest zakup pięknego i naturalnego kompletu sztucznych rzęs.

Sztuczne rzęsy

            Jeśli wybraliśmy kupno sztucznych rzęs, do rozpatrzenia pozostaje jeszcze jedna sprawa. Mianowicie, należy zdecydować, jakie sztuczne rzęsy chcemy kupić. Na rynku dostępnych jest wiele gatunków, rodzajów i firm, jednak najbardziej popularne są dwa rodzaje — rzęsy sprzedawane w całych liniach lub w sztucznych kępkach. Posiadaczki rzadkich i cienkich rzęs powinny zainteresować się pierwszą opcją. Przyklejenie całej linii rzęs pozwoli na zwiększenie ich objętości, długości i nadanie im naturalnie gęstego wyrazu. Drugi sposób, czyli doklejenie w zewnętrznym kącik oka kępek sztucznych rzęs, składających się z kilku mniejszych rzęsek jest dla wszystkich tych, którzy pragną podkreślić zmysłowość i głębie oka, oraz nadać spojrzeniu tajemniczego wyrazu.

Obawy doklejania rzęs

            Wiele kobiet wciąż obawia się doklejania sztucznych rzęs ze względu na to, że kompletnie nie wiedzą jak to zrobić. Metod przyklejania jest wiele, a każda różni się w zależności od tego, kto przeprowadza proces doklejenia ich. Nie jest to też bardzo łatwa czynność, ale tak samo jak w przypadku malowania kresek czy wykonywania makijażu, praktyka czyni mistrza. Im więcej będziemy doklejać rzęs, tym łatwiej i szybciej z czasem będzie nam to wykonywać. Warto jednak na początku wykształcić sobie prosty i szybki sposób na to, jak przykleić rzęsy.

Proces doklejania rzęs

            Pierwszym krokiem w procesie doklejania rzęs jest wykonanie makijażu oka. Należy to zrobić przed doklejeniem, aby w późniejszym czasie sztuczne rzęsy nie przeszkadzały nam w malowaniu. Następnie należy dokładnie obejrzeć i przymierzyć rzęsy, oraz dociąć je tam, gdzie są za długie, lub linia rzęs za szeroka dla naszego oka. Należy je przyciąć tak, aby wyglądały naturalnie i zawsze zaczynać przycinanie od wewnętrznego kącika oka, gdzie rzęsy powinny być najkrótsze. Najlepiej jest również rozpocząć ich przyklejanie na 5-10 mm od wewnętrznego kącika, ponieważ taki sposób przyklejenia zapobiegnie podrażnianiu oka przez rzęsy. Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie niewielkiej ilości kleju na rękę i delikatne zamoczenie w nim sztucznych rzęs. Ilość kleju na rzęsach powinna być niewielka, aby sztuczne rzęsy wyglądały naprawdę naturalnie. Odczekaj 20-30 sekund, a następnie przytrzymaj sztuczne rzęsy pęsetą i umieść je na swojej prawdziwej linii rzęs. Ostatecznie należy scalić swoje naturalne rzęsy ze sztucznymi za pomocą lekkiego dociskania pęsetą i pokrycie ich tuszem do rzęs.  Zachęcamy do wejścia na stronę:  https://cmeik.pl/