Sposoby na ładne paznokcie

Piękne dłonie są z całą pewnością wizytówką każdej współczesnej kobiety. Niestety coraz częściej wiele kobiet miewa problemy z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Istnieje oczywiście kilka prostych i bardzo skutecznych sposobów, by wpłynąć na ich lepszą kondycję. Niektóre panie moczą paznokcie w podgrzanej oliwie. Zabieg ten warto powtarzać 2 – 3 razy w tygodniu, przed snem. Płytka paznokcia zostaje wówczas nieco utwardzona.

Jak odżywić i wzmocnić paznokcie

Dobrym sposobem na odżywienie i wzmocnienie paznokcia okazuje się być również gęsta papka z siemienia lnianego. Paznokcie powinny być w niej moczone przez 10 – 15 minut. Olejek rycynowy miewa równie zbawienny wpływ na płytkę paznokcia.

Paznokcie osłabione są różnymi czynnikami, gdzie jednym z poważniejszych może być min. bardzo popularne zakładanie tipsów oraz ich niewłaściwa pielęgnacją. Aby mieć mocne paznokcie, można kupić także skutecznie działające preparaty doustne, które doskonale wzmocnią nie tylko płytkę wierzchnią paznokcia, ale zrobią to z jego całą strukturą. Niestety zdarza się jednak, że nie wszystkie osoby przyjmujące witaminy bywają zadowolone z efektów, dlatego też poszukują jeszcze innych, bardziej skutecznych metod.

Pomoc kosmetyczki

Niektóre panie nie chcą czekać na efekty kuracji paznokci i korzystają bardzo często z pomocy kosmetyczki. Stylistka może wykonać paznokcie żelowe, hybrydowe, czy też tytanowe. Są to popularne sposoby stylizacji paznokci, które dają naprawdę długotrwały i bardzo zadowalający efekt. Jeśli są wykonane prawidłowo i dokładnie, nie zniszczą naturalnej płytki, ale nawet ją doskonale wzmocnią. Paznokcie hybrydowe to metoda polegająca na nałożeniu warstwy żelu, który buduje paznokieć, po czym wykonywane jest nałożenie kolorowego lakieru. Ta metoda jest skuteczna, piękne paznokcie będą na dłoni przez około trzech do czterech tygodni. Osoby stosujące tą metodę, mają pewność, że paznokcie będą trwałe i piękne przez długi czas i nie trzeba martwić się rozdwojonymi i kruchymi paznokciami.

Paznokcie żelowe

Popularnością cieszą się również paznokcie żelowe jak https://evonails.pl/zele-uv-do-paznokci.html. Na naturalną płytkę nakłada się warstwę żelu jednofazowego, przeźroczystego wszystko to się utwardza w lampie UV, następnie nakłada się żel kolorowy, w tej warstwie można zatapiać różne ozdóbki i wzorki. Całość będzie prezentowała się pięknie i efektownie. Paznokcie żelowe utrzymują się również około miesiąca a nawet dłużej. Odrosty, które powstają w czasie wzrostu paznokcia można uzupełniać u kosmetyczki. Korzystając z tego typu stylizacji można zażyczyć sobie dowolny kształt i długość paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *