Manicure dla kobiety uprawiającej sport

Bywa, że zamiłowanie do sportu jest prawdziwym problemem dla kobiecych paznokci. Częsta aktywność fizyczna zwiększa prawdopodobieństwo ich uszkodzenia. Kobiety, które kochają sport nie muszą jednak rezygnować z atrakcyjnego wyglądu. Współcześnie na rynku znajdziemy wiele produktów, które pozwolą nam cieszyć się zadbanymi paznokciami w najtrudniejszych nawet warunkach.

Sport a problemy z manicure

Sport jest często prawdziwym wyzwaniem dla manicure. Pływanie w basenie skraca żywotność wielu lakierów, a dodatkowo powoduje przesuszenie skóry. Aerobik lub gra w piłkę zwiększają prawdopodobieństwo uszkodzenia delikatnych paznokci. Kobiety, które regularnie uprawiają sport często całkowicie rezygnują z manicure. Zniechęcone jego nietrwałością zazwyczaj nie chcą marnować czasu na pielęgnację i malowanie paznokci.

Jest to problem, ponieważ zadbane dłonie i paznokcie są bardzo ważne w codziennym życiu. Mogą one stać się dla kobiety ozdobą. Przy zadbanych dłoniach i paznokciach biżuteria prezentuje się o wiele lepiej. Co więcej dobrze wykonany manicure jest pomocny w pracy. W wielu miejscach pracodawcy wymagają od kobiet zadbanych paznokci.

paznokcie - lakier

Jeżeli tradycyjne lakiery nie sprawdzają się przy dużej aktywności fizycznej, dobrze jest pomyśleć o zastąpieniu ich bardziej trwałymi preparatami. Niekiedy warto jest zrezygnować z ozdób, które mogą obniżać trwałość manicure. Dodatkowe perełki lub cyrkonie mogą nie przetrwać podczas godzin spędzonych na przykład w basenie. Niestety kiedy odpadają, pozostawiają po sobie nieestetyczne ślady. W sytuacji, kiedy uprawiamy sport, znacznie lepiej jest postawić na jednolite paznokcie bez zbędnych ozdób.

Czym zastąpić tradycyjne lakiery

Problemem wielu tradycyjnych lakierów jest słaba trwałość. Niekiedy ulegają one uszkodzeniom mechanicznym podczas codziennych czynności. Często zdarza się, że intensywny sport jest dla nich zbyt dużym wyzwaniem. W momencie gdy nie wyobrażamy sobie życia bez aktywności fizycznej, a jednocześnie jesteśmy zobowiązane, żeby każdego dnia wyglądać elegancko, postawmy na trwały manicure.

Sposobów na trwały manicure jest obecnie coraz więcej. Na rynku pojawiły się lakiery do paznokci o przedłużonej trwałości – wśród nich między innymi emalie ceramiczne. Dużym uznaniem cieszy się manicure hybrydowy czy tytanowy.

Trwały manicure a oszczędność czasu

Wybór trwałego manicure pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kobiet, które łączą aktywność sportową z pracą zawodową, a często również z prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi. Takie osoby nie są w stanie wygospodarować na manicure godziny dziennie kilka razy w tygodniu. Na szczęście nowoczesne lakiery są w stanie utrzymać się na paznokciach nawet do kilku tygodni w nienaruszonym stanie.

Paznokcie sztuczne czy naturalne?

Pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć jest to czy zależy nam na naturalnie wyglądających paznokciach, czy też chciałybyśmy znacząco zmienić kształt płytki. Kobiety, które posiadają kształtne i mocne paznokcie zazwyczaj nie czują potrzeby, żeby znacząco wpływać na ich wygląd. Zależy im przede wszystkim na podkreślaniu płytki. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku tych z nas, które posiadają płytkę o nieregularnym kształcie, dodatkowo często słabą i łamliwą. W takich sytuacjach często decydujemy się na wykonanie sztucznych paznokci. Problem w tym, że przedłużane paznokcie mogą być mało komfortowe podczas uprawiania sportu. Ich złamanie powoduje również uszkodzenie naturalnej płytki. Jeżeli nie możemy odmówić sobie akrylowego lub żelowego manicure, a wiemy, że będziemy uprawiać sport, najlepszym rozwiązaniem jest wybór paznokci krótkich.

Dobrze jest mieć świadomość, że długotrwałe stosowanie sztucznych paznokci osłabia naszą naturalną płytkę. Jeżeli wykorzystanie takiego manicure nie jest w naszym przypadku konieczne, znacznie lepiej jest zdecydować się na manicure hybrydowy lub tytanowy. Charakteryzują się one wyjątkowo dobrą trwałością, a jednocześnie nie zmieniają kształtu płytki.

Manicure w salonie czy samodzielnie?

Kobiety uprawiające sport powinny zdawać sobie sprawę, że ich paznokcie są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne niż paznokcie osób prowadzących siedzący tryb życia. Żeby manicure wytrzymał nawet najbardziej ekstremalne sytuacje, powinien być wykonany perfekcyjnie. Jeżeli nie wiemy jak zrobić manicure tytanowy lub hybrydowy, dobrym pomysłem jest udanie się do salonu manicure. Zabieg wykonany przez profesjonalną manicurzystkę zwiększy prawdopodobieństwo, że będziemy cieszyć się idealnie wyglądającymi paznokciami długi czas.

Odpowiednia pielęgnacja dłoni i paznokci

Kobiety, które uprawiają sport, zwłaszcza te regularnie chodzące na basen, powinny szczególnie zadbać o kondycję swoich dłoni i paznokci. W przypadku częstego kontaktu z chlorowaną wodą należy pamiętać o dokładnym nawilżaniu i natłuszczaniu delikatnej skóry i płytki paznokcia. Być może warto jest skorzystać z kosmetyków posiadających właściwości chroniące skórę przed szkodliwym działaniem chloru.