Jak zapuścić długie paznokcie?

Zapewne kiedyś każda kobieta zastanawiała się w jaki sposób zapuścić długie i piękne paznokcie. Są one dla pań przede wszystkim symbolem elegancji. Jednym ze sposobów na osiągnięcie super efektów jest skorzystanie z usług kosmetyczki. Jednak pewnie nie każdego na to stać lub po prostu woli osiągnąć coś samemu, domowymi sposobami. Na początku warto dodać, że zapuszczanie paznokci nie polega na tym, żeby były one jak najdłuższe, bo przecież każdy ma swoje granice i właśnie tych wyznaczników będzie się trzymał. Należy także dodać, że bardzo długie paznokcie nie zawsze wyglądają estetycznie i są mało praktyczne. Głównym czynnikiem zadbanych długich paznokci jest ich zdrowy wygląd.

W dalszej kolejności można myśleć o ich malowaniu, dobrze spisują się lakiery hybrydowe – https://evonails.pl/lakiery-hybrydowe-gellack-uv-pro.html oraz podobne dodatki.

Odpowiednia dieta dla długich paznokci

Warto zacząć od tego, że podstawą do zapuszczenia długich paznokci jest odpowiednia dieta. Z jednej strony jest to oczywiste, że ma ona diametralny wpływ na kondycję naszych paznokci. W jaki sposób zdrowa dieta wpływa na stan naszych paznokci? Można zauważyć, że są one twardsze oraz mają dużo bardziej gładką strukturę. Nie wolno zapominać, że paznokcie, tak jak i cały nasz organizm potrzebują odpowiednich składników odżywczych. Najbardziej potrzebują one żelaza oraz cynku. Oczywistą sprawą jest to, że podczas zimy jest dużo trudniej dostarczyć wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, dlatego też jak najbardziej wskazane jest wspomaganie się różnymi suplementami diety.

evonails

Estetyczny kształt długich paznokci

Aby nasze paznokcie wyglądały ładnie i estetycznie powinnyśmy zadbać o ich kształt. Jak wiadomo każda z kobiet ma zupełnie inny kształt płytki paznokcia. Musimy ustalić sobie odpowiedni dla nas kształt; jednym bardziej pasować będą paznokcie bardziej kwadratowe, a jeszcze innym okrągłe. Jest to już tak naprawdę kwestia indywidualnych upodobań. Pamiętajmy o, tym że to my mamy czuć się dobrze we własnej skórze tak, więc obierzmy odpowiadający nam kształt paznokcia i najlepiej za każdym razem starajmy się go osiągnąć. Ważne jest to, aby każdy paznokieć miał taki sam kształt, wówczas będzie wyglądało to bardziej estetycznie.

Chyba każda, a przynajmniej większość z nas ma nawyk skubania paznokci i ich okolic. Jeśli marzymy o długich i pięknych paznokciach powinnyśmy tego unikać. Takie skubanie osłabia płytkę paznokci, a nawet doprowadza do uszkodzeń mechanicznych. Warto pamiętać, aby starać się unikać otwierania puszek czy wieczek paznokciami. W dużym stopniu narażamy je, wtedy na złamania i uszkodzenia.

Bezbarwna odżywka dla długich paznokci

Podstawą upiększania naszych paznokci bardzo często jest ich malowanie, w szczególności na kolorowo. Jednak czasami naprawdę warto zrezygnować z koloru. Wtedy kiedy są one jeszcze krótkie i kolorowy lakier nie wygląda na nich zbyt ładnie ,warto nanosić na nie bezbarwną odżywkę do paznokci. Taki zabieg skutecznie utwardza płytkę paznokcia co pomaga zapobiegać uszkodzeniom mechanicznym.

Gdy nasze paznokcie będą już dłuższe, możemy zacząć prawdziwe szaleństwo z kolorami. Warto wiedzieć, że lakiery do paznokci spełniają nie tylko jedną funkcję. Ich drugim zadaniem oprócz nadawaniu paznokciom piękności jest wzmacnianie ich, a co za tym idzie sprawianie, aby były one mocniejsze i mniej łamliwe.

Ważnym aspektem w dbaniu o paznokcie jest to, aby nie obcinać i nie piłować ich zbyt często. Dlaczego? Te dwa zabiegi w znacznym stopniu osłabiają płytkę. Przede wszystkim chodzi tu o piłowanie. Najlepiej robić to tylko wtedy, gdy płytka jest zdarta. Należy ją delikatnie wygładzić pilnikiem.

Odpowiednia pielęgnacja dłoni i paznokci

Ostatnim już sposobem na piękne i długie paznokcie jest ich nawilżania. Jednak należy wiedzieć, że chodzi tu nie tylko o same paznokcie, ale także o całe dłonie. Wysuszone ręce oraz długie paznokcie wyglądają nieestetycznie. Powinno, wtedy używać się kremu do rąk, który odpowiednio nawilży nasze dłonie. Chyba najskuteczniejszym sposobem jest trzymanie naszego ulubionego kremu w torebce i najlepiej po każdym umyciu rąk zastosowanie go. Możemy być, wtedy niemal pewni, że nasze dłonie i paznokcie będą wyglądać pięknie i estetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *