Jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci?

Lakier hybrydowy w porównaniu do zwykłego lakieru do paznokci jest trwalszy, a co za tym idzie, mocniej przylega do płytki paznokci.Z tym wiąże się również potrzeba specjalistycznego usuwania go z płytki paznokci. Czym wobec tego można go zmyć?

Czym zmyć lakier hybrydowy?

Do zmywania lakieru hybrydowego wykorzystuje się specjalny płyn, którym jest aceton. Wydaje się, że można je zmyć w ten sam sposób, co zwykły lakier, ależ tak nie jest. Otóż nie wystarczy zamoczyć płatek kosmetyczny, przyłożyć do paznokcia i przetrzeć go. Trzeba przede wszystkim zawinąć palec wraz z nawilżonym płatkiem i pokryć go folią aluminiową, a następnie pozostawić tak na kilka minut. Dopiero po tym czasie lakier schodzi z płytki paznokcia, nie podrażniając jej i nie rysując. Takie usuwanie lakierów hybrydowych jest nieco kłopotliwe, a już na pewno czasochłonne. Dlatego niektóre panie nie chcą tego robić samodzielnie. Wybierając się na kolejny manicure, korzystają automatycznie z usługi zdejmowania starego lakieru. W gabinetach odbywa się to profesjonalnie i sprawnie, bez samodzielnego trudzenia się tym. Wielu paniom szkoda jest usuwać lakier, który jeszcze dobrze trzyma się paznokci i nie najgorzej wygląda. Jednak trzeba przyznać, że zbyt długo trzymanie lakieru na płytce paznokci tylko przyczynia się do zniszczenia jej. Z tego powodu należy to robić częściej.

nails

Zalety

Lakiery hybrydowe mają wiele zalet. Zapewniają piękny efekt na długi, długi czas. Jednak też długo się je zmywa, co niektóre panie doprowadza do zdenerwowania. Na szczęście zawsze można udać się do kosmetyczki i tym sposobem uniknąć kłopotu.

Polecamy: