Suknie balowe, eleganckie kreacje

Te sukienki kojarzone ze starym stylem dworzan, za czasów panowania królów, starożytne obrazy malowane kobiety w przepięknych fantazyjnych strojach, bufiaste rękawy, dekolty odsłaniające kobiece kształty lub z pięknymi golfami.

Suknie balowe na jakie okazje

Często kobiety opatrywały się w przeróżne materiały i kreatywnie, wyszywały same idąc za głosem swojego stylu, gdzie później chadzały na eleganckie bale. Od tak samodzielnej pracy, kreowanej na bazie ludzkich pomysłów, dziś mamy pełen wybór na rynku gdzie zapewne każda Pani jest w stanie znaleźć coś dla siebie, lecz trzeba uważać, gdyż te odważne stroje, są na wyjątkowe okazje, pomimo że są one tak przepiękne, że chciało by się w nich wszystkich olśniewać na co dzień, czasem jednak zakładane ją jedynie raz. Przystoi się w nie zaopatrzyć, jeśli  wybieramy się na gale, wytworne przyjęcia, są też odpowiednie na bale maturalne czy na przykład na śluby. Suknie balowe mogą mieć przeróżną interpretację, jak i nastrój, mogą być zakładane kiedy musimy coś uczcić. 

maska

Jak dobierać suknie balowe

Pewne jest, że te suknie pasują do każdego kształtu i wzrostu. Dobierać powinno się je na pewno tonami odcieni które nas wprawią w klimat danej okazji, nie zapominając o naszym typie urody, jaki mamy kolor oczu i włosów, gdyż nie wszystkie kolory idealnie się z nami zlewają. Krój jest również niezwykle ważny, gdyż zapewne nie chcemy wyglądać jak worek ziemniaków.

Jeśli jesteś bardziej pulchna, to najlepiej będzie jeśli wybierzesz sukienki które wykonane są z bardziej sztywnego materiału, ponieważ to zamaskuje twoje niedoskonałości w okolicach brzucha. 

Dobór sukni balowych do sylwetek

Gruszka – odpowiednie suknie trapezowate, lub rozkloszowane. Lekko rozszerzona suknia na wysokości talii maskuje wielką pupę i rozszerzone biodra, Stawiaj na ramiączka w sukni typu spaghetti, lub odkryj ramiona całkowicie. 

Klepsydra – możesz śmiało podkreślić swoją talię, a tym sposobem na pewno będziesz wyglądać sexy.

Jabłko – chcąc podkreślić szczupłe, piękne, górne partie ciała, załóż suknię, która ma dekolt w szpic, lub jest wiązana na szyi. kończąca talia sukni pod biustem doda ci niezwykle kobiecy wyraz.