Idealna sukienka na studniówkę

Studniówka to wyjątkowa noc dla każdego licealisty – symbolizuje zakończenie pewnego etapu w życiu, wejście w dorosłe, policealne życie. Każda maturzystka długo przygotowuje się na tę okazję. Przede wszystkim już kilka miesięcy wcześniej planuje zakup sukienki na studniówkę.

Sukienka na studniówke – jaką wybrać?

Na studniówkę zwykle zakłada się suknie za kostkę, czarne lub granatowe. Niektóre szkoły zezwalają na większą dowolność kolorystyczną – uczennice mogą wtedy zakładać też suknie w innych barwach. Wśród nich bryluje butelkowozielony i bordowy. Dziewczyny decydują się zwykle na suknie z rozcięciem na udzie – umożliwia to wyeksponowanie podwiązki podczas klasowych zdjęć. Nie warto oszczędzać na sukience na studniówkę – to pierwszy poważny bal w życiu każdej dziewczyny, nic dziwnego więc, że maturzystki chcą budzić podziw i wyróżniać się wśród koleżanek na studniówce. Często decydują się nawet na zamówienie sukienki u krawcowej – to spory wydatek, jednak wtedy mają pewność, że ich suknia będzie oryginalna i w pełni zgodna z oczekiwaniami. Niektóre z maturzystek kupują na studniówkę dwie sukienki – jedną na część oficjalną, a drugą na część taneczną.

parkiet

Sukienka na część nieoficjalną

Przede wszystkim powinna być wygodna i gwarantować swobodę ruchów podczas tańca. Zwykle dlatego dziewczyny przebierają się po części oficjalnej – długie, obcisłe sukienki nie są zbyt wygodne, gdy trzeba w nich tańczyć. Sukienka na nieoficjalną część studniówki powinna być na tyle krótka, by nie krępowała ruchów podczas tańca. Nie powinna być też zbyt obcisła – to również może być źródłem dyskomfortu podczas zabawy. Ważna jest długość rękawów – najlepiej sprawdzają się sukienki na ramiączkach, ponieważ na sali podczas zabawy tanecznej może być bardzo ciepło. Można zdecydować się także na sukienkę bez ramiączek, jednak nie wszystkie dziewczyny czują się dobrze tańcząc w takim stroju. Wybierając sukienkę, trzeba pamiętać również o dopasowanych do niej butach – powinne być eleganckie, jednak nie należy przesadzać z wysokością obcasów – nie tylko będzie to przeszkadzało podczas tańca, ale też może budzić spory dyskomfort po kilku godzinach spędzonych w butach.