Czy elegancka koszula musi być biała?

            W dzisiejszych czasach elegancja wciąż pozostaje w modzie, a nawet przeszła na wyższy, biznesowy wymiar. Kobiety XXI wieku żyją szybko, zarabiają dużo i nierzadko obejmują stanowiska kierownicze w dużych korporacjach. Nic więc dziwnego, że elegancja i klasyka żyją własnym życiem. Nieodłącznym elementem klasycznego stroju jest oczywiście koszula. Za najbardziej klasyczny typ koszuli uchodzi biała z dużymi mankietami i kołnierzem, jednakże zanim kupimy kolejną białą koszulę do biznesowej garderoby warto zastanowić się, czy służbowa szafa musi być aż tak nudna i monotematyczna?

Koszula biznesowa

            Okazuje się, że biznesowa i elegancka koszula wcale nie musi oscylować wokół bieli. Oczywiście wciąż pozostaje niezaprzeczalną klasyką, jednakże kobiety w zachodnich firmach już dawno odeszły od konceptu wyłącznie białych koszuli. W biznesie  i elegancji nadeszła era koloru i świeżości. Istnieje wiele rodzajów biznesowych koszul, jednakże w Polsce sfera przedsiębiorstw i korporacji nie jest jeszcze a tak otwarta na śmiałą kolorystykę. Właśnie dlatego kolory należy wprowadzać stopniowo i powoli, rozpoczynając od błękitów, czerni oraz beżów.

krawat

Koszula w kolorze

            Koszule niebieskie to chyba najlepszy i najbardziej klasyczny przykład koszul kolorowych, które w biznesie są powszechnie akceptowane. Poza dobrze dopasowaną błękitną koszulą warto zaopatrzyć się w jej casualową wariację — koszulę w błęitno-białe paski. Tak subtelne odejście od normy będzie ledwo zauważalne i o ile nie mamy akurat ważnego biznesowego spotkania, idealnie sprawdzi się w czasie zwykłego biurowego dnia. Dodatkowo taka koszula wprowadzi nieco świeżości do naszej biznesowej garderoby, a dzięki jej wielofunkcyjności bez problemu będziemy mogli wyjść po pracy na małą kawę czy wino z przyjaciółkami.

Czarna koszula

            Innym rodzajem eleganckich koszul są koszule czarne. W brew pozorom taki rodzaj odzienia nie jest przystosowany tylko i wyłącznie do sytuacji pogrzebowych — kluczem do sukcesu jest wybranie koszuli z odpowiedniego materiału. Aby nie wyglądać tak, jakbyśmy wyszli właśnie ze stypy warto zainwestować w materiały lejące się i nadające kobiecemu ciału delikatnej zmysłowości. Świetnie sprawdzi się tutaj połączenie lejącego materiału z dekoltem w V. Dzięki zestawieniu takiej koszuli z elegancką fryzurą oraz spodniami typu cygaretki będziemy gotowe na każdą sytuację — zarówno na spotkanie biznesowe, jak i wieczorną kolację przy świecach.

pasek

            Koszule beżowe oraz pudrowo-różowe to najmłodszy rodzaj koszul. Są bardzo subtelne i kobiece oraz wprowadzają nieco delikatnych kolorów do damskiej garderoby. Świetnie prezentują się szczególnie wiosną i latem, kiedy modne stają się barwne ubrania (więcej na lejdi.pl).